A termék részletes leírása:
Singing Rock Nagy Teherbírású Ikercsiga – Professzionális erő és hatékonyság
Ha ipari alpintechnikáról, komplex mentési rendszerekről vagy kötélhidak feszítéséről van szó, az ikercsiga az egyik legsokoldalúbb eszköz a felszerelésedben. Ez a Singing Rock modell két egymás melletti, nagyméretű (48 mm-es) csigakerékkel rendelkezik, amelyek együttesen 94%-os hatékonyságot biztosítanak. A robusztus felépítés és az elnyűhetetlen anyagok garantálják, hogy az eszköz extrém terhelés alatt is megbízhatóan működjön.
Maximális áttétel és funkcionalitás
-
Páratlan hatékonyság: A precíziós acél golyóscsapágyak minimálisra csökkentik a súrlódást, így a húzóerő veszteség nélkül adódik át a rendszerben.
-
Komplex csigarendszerekhez: Az alsó kiegészítő rögzítési pont (12 kN teherbírással) elengedhetetlen a többszörös áttételű, hatékony húzórendszerek felépítéséhez, ahol minden centiméter nyereség számít.
-
Tágas csatlakozási pont: A fő nyílást úgy méretezték, hogy akár három karabiner is kényelmesen elférjen benne, így a központi standpontok rendezettek és átláthatóak maradnak.
-
Kötélbarát kialakítás: A 48 mm átmérőjű alumínium csigakerekek optimális ívben vezetik a kötelet, ami csökkenti a kötél belső súrlódását és kopását.
Ipari strapabírás
A vastag alumínium oldallapok és a nagyszilárdságú acél tengely gondoskodnak a 36 kN-os kiemelkedő szakítószilárdságról, ami megfelel a legszigorúbb ipari és mentési előírásoknak is.
Technikai Jellemzők
| Jellemző | Részletek |
| Gyártó | Singing Rock |
| Kivitel | Ikercsiga (párhuzamos dupla csigakerék) |
| Hatékonyság | 94% (golyóscsapágyas szerkezet) |
| Csigakerék átmérője | 48 mm (alumínium) |
| Szakítószilárdság | 36 kN |
| Alsó nyílás teherbírása | 12 kN |
| Üzemi terhelés | 4 x 3 kN |
| Max. kötélátmérő | 13 mm (statikus és dinamikus kötélhez is) |
| Tömeg | 420 g (0,42 kg) |
| Anyagösszetétel | Alumínium ház és kerekek, acél tengely és golyók |
| Szabványok | CE 1019, EN 12278 |
